تبلیغات
الف - احترام به نام مبارک امام زمان (عج)

الف
گفتم که الف ،گفت دگر؟گفتم هیچ. در خانه اگر کس است یک حرف بس است.

بزرگ مردتاریخ

جستجو
لوگو دوستان

 پایگاه مقاومت بسیج نصر
جعبه حدیث

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

تبادل لینک اتوماتیک

 

یکی از شاگردان آیةاللّه العظمی بروجردی می گفت: در اندرونی منزل آقای بروجردی در محضر آن بزرگوار بودم. در بیرونی منزل مجلسی بود و در آن مجلس، شخصی با صدای بلند گفت: برای سلامتی امام زمان و آیةاللّه بروجردی، صلوات! در همان حال ایشان در حیاط قدم می زد. با شتاب و ناراحتی به طرف در بیرونی آمد و با عصا محکم به در زد، به طوری که آقایانی که آنجا بودند، ترسیدند. چند نفر به طرف در اندرونی رفتند که ببینند چه خبر است؟ آیةاللّه بروجردی فرمود: چه کسی بود که نام مرا در کنار نام مبارک امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف آورد، او را از خانه بیرون کنید.

احترام به مقدسات مذهبی

شاه عربستان سعودی به ایران آمده و هدایایی برای حضرت آیةاللّه بروجردی رحمةاللّه فرستاده بود. آقا در میان آن هدایا، چند قرآن و مقداری از پرده کعبه را پذیرفته و بقیه را رد کرد. ضمنا شاه عربستان تقاضای ملاقات با آیةاللّه العظمی بروجردی کرده بود که ایشان این تقاضا را رد کرد. وقتی علت آن را پرسیدند، فرمود: این شخص (شاه عربستان) اگر به قم بیاید و به زیارت مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام اللّه علیها نرود، توهین به آن حضرت خواهد بود و من به هیچ وجه چنین امری را تحمل نمی کنم.

احترام به مقدسات

مرحوم آیةاللّه العظمی بروجردی رحمةاللّه ابتدا کنار مرقد مطهر آیةاللّه حاج شیخ عبدالکریم حائری (واقع در مسجد بالا سر مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام اللّه علیها) تدریس می کردند. در یکی از روزها هنگام درس، متوجه شدند که یکی از شاگردان، به قبر حاج شیخ عبدالکریم، تکیه داده است. با تندی به او فرمودند: آقا! به قبر تکیه نکنید، این بزرگان برای اسلام زحمت کشیده اند، به آنها احترام بگذارید.

 

 


نوشته شده در دوشنبه 6 شهریور 1391 توسط بهرنگ امینی
مقام معظم رهبری

درباره سایت
نویسندگان
نظر سنجی
ابر برجسب ها
آمار سایت
Blog Skin